بهترین دکتر جراح لگن در تهران کیست

دکتر مهرداد منصوری جراح لگن و مفصل ران

تقریبا تمام کسانی که مشکلی در ناحیه لگن دارند و بدنبال مشاوره پزشکی یا دریافت مراقبت های درمانی هستند مایلند به دست یک درمانگر یا پزشک خوب درمان شوند. یا حتی اگر موقعیتش را دارند به دست بهترین پزشک. این طبیعت بشر است.

اولین سوالی که در ذهن فرد ایجاد میشود این است که به کدام دکتر مراجعه کنم. چه کسی میتواند بهترین مشاوره را به من بدهد و بهترین درمان را در اختیار من قرار دهد. و کسی که مشکل لگن دارد از خود میپرسد بهترین جراح لگن در ایران کیست و چگونه او را پیدا کنم.

اگر هم در تهران زندگی میکند یا میخواهد به علت در دسترس بودن امکانات درمانی بهتر به پایتخت مراجعه کند از خود یا اطرافیانش میپرسد بهترین جراح لگن در تهران کجاست و چگونه میتوان به وی دسترسی پیدا کرد.

گام اول در پاسخ به این پرسش این است که ابتدا باید معیارهای یک پزشک خوب را بدانیم. به واقع سلامتی خود را باید به دست کدام پزشک بسپاریم.

من فکر میکنم مهمترین مشخصه های هر پزشک خوبی عبارتند از علم کافی در زمینه ای که فعالیت میکند، دلسوزی او برای بیمارانش، سابقه خوب او، تجربه کاری او و محیطی که در آن کار میکند.

قدر مسلم این بهترین جراح لگن در تهران باید حداقل این خصوصیاتی را که گفتم را داشته باشد.

در این مقاله با من باشید و بیشتر بخوانید و بدانید.

بهترین فوق تخصص لگن در تهران باید علم کافی داشته باشد

قطعا این مشخصه اولین چیزی است که به ذهن هر کسی میرسد. همه دوست دارند دکترشان باسواد بوده و از آخرین یافته های علم طب در دنیا مطلع باشد. ولی چگونه میتوان این نکته را فهمید.

بیشتر بخوانید  بلند شدن پا بعد تعویض مفصل لگن

در علومی مانند پزشکی و بخصوص علوم تخصصی مانند ارتوپدی باید آدم خودش در آن علم وارد باشد تا بفهمد که آیا طرفش باسواد است یا نه و این برای یک بیمار که خودش پزشک نیست اگر غیر ممکن نباشد بسیار مشکل است.

پس با چه معیاری سواد پزشک را محک بزنم. یکی از این معیارها میزان نوشته های او است چه بصورت تالیفات چاپ شده و چه بصورت نوشته های آنلاین. الان که تقریبا هر متخصص لگن یک وبسایت دارد.

به نوشته هایش توجه کنید. به حرف هایش گوش دهید.

محل تحصیلات آکادمیک پزشک هم میتواند قرینه ای بر میزان سواد او باشد، معمولا از مراکز دانشگاهی معتبرتر افراد باسوادتری خارج میشوند.

قطعا این بهترین جراح لگن در تهران کسی است که علم و سواد کافی در زمینه تخصصی خود داشته باشد. ولی علم و سواد کافی نیست. چیزهای مهم دیگری هم لازم است.

دلسوزی برای بیماران و قابل اعتماد بودن متخصص لگن

قطعا سواد به تنهایی کافی نیست. چه بسیارند افرادی که سواد دارند ولی اهمیت زیادی به بیمارشان نمیدهند. اگر پزشک بهترین علم را هم داشته باشد وقتی از اعمال آن بر بیمارش خودداری کند برای بیمار چه اهمیتی دارد.

از زمان های بسیار قدیم بعضی شغل ها قداست داشته اند. یکی از آنها طبابت است. بیمار باارزشترین مطاعش را نزد پزشک میبرد. جانش را. این وظیفه پزشک را بسیار سنگین میکند و در ازای آن مردم هم برای طبیب وجهه قداست قائل میشوند

این رابطه باید دو طرفه باشد. البته هر پزشکی طبیب نیست.

قدری رفتارشناسی لازم است تا آدم بفهمد دکتر چقدر در گفته هایش دلسوزی دارد و تا چه اندازه میتوان به او اعتماد کرد.

این بهترین دکتر تعویض مفصل لگن در تهران ما کسی است که وقتی بیمارش را درمان میکنند همان خدماتی را به او میدهد که به فرزند خود میدهد.

این خصلت را در مدرسه طب یاد نمیدهند. خانواده به او یاد داده است.

بیشتر بخوانید  آمادگی قبل از تعویض مفصل لگن

سابقه خوب برای بهترین جراح لگن در تهران

در هر حرفه ای سابقه و حسن شهرت بسیار مهم است. این را میتوان از بیمارانی که قبلا به پزشک مراجعه کرده اند و از زبان همکاران دیگر متوجه شد. البته همکاران قابل اعتماد. اعتماد گوهر کمیابی است که همه افراد از نبود آن ناله میکنند ولی اگر چشم را خوب باز کنیم پیدا میکنیم آدم های مورد اعتماد را.

البته بعضی از پزشکان از سابقه خود استفاده دیگری میکنند. بیمار به مطب دکتر معروفی مراجعه میکند تا از خدمات او استفاده کند ولی با پزشک دیگری مواجه میشود که تحت نظارت پزشک مورد نظر است.

این کار را میتوان به نحوی تجاری یا صنعتی سازی پزشکی نامید که احتمالا فقط به سبب کسب درآمد بیشتر است ولی سطح مراقبت و توجه به بیمار را کاهش میدهد.

بیماران البته از یک متخصص لگن و مفصل ران که در طی سالیان سابقه ای پیدا کرده و تجربه ای اندوخته حداقل انتظار دارند جراحی در اطاق عمل را خودشان انجام دهند.

بهترین جراح لگن در تهران را مانند هر جای دیگری در ایران میتوان از روی سابقه کاریشان شناخت. هر پزشک جراح با هر عملی که میکند ردی از خود به جا میگذارد. بر بدن بیمارش به جا میگذارد.

این بیمار سراینده داستانی است که اگر خوب به آن گوش بدهید میتوانید ببینید جراح کجای داستان بوده.

تجربه بالا ضامن موفقیت جراح لگن

در پزشکی و بخصوص در جراحی تجربه بسیار مهم است. جراحی قسمتی علم است و قسمتی مهارت استفاده از ابزار و قسمتی هم هنر است.

 قطعا فرق است بین جراحی که تازه فارغ التحصیل شده با جراحی که چند دهه است جراح لگن و مفصل ران است. استادی با جراحی زیاد و با صرف زمان و دقت به یافته ها بدست میاید.

جراحی به تعداد زیاد فقط در مراکز درمانی بزرگ امکان پذیر است. مراکزی در شهرهای بزرگ که تعداد بیماران زیاد و متنوعی از همه کشور به آنجا مراجعه میکنند.

بیشتر بخوانید  درمان بورسیت لگن چیست

تعداد زیاد جراحی موجب میشود جراح به تدریج در کار خود متبحر شود. البته نه هر جراحی. در هر شغلی اگر فرد به کار خود و اشتباهات قبلی خود دقت نکند از آن درس نگرفته و آنها را مکررا تکرار میکند.

بهترین دکتر جراح لگن تهران یا هر شهر دیگری از کشور قطعا باید سال های سال تجربه کسب کند تا بتواند به بیماران خود بهترین خدمات را ارائه دهد.

فعالیت در مرکز درمانی مجهز و معتبر

قطعا امکانات درمانی و جراحی در بیمارستانی که پزشک کار میکند اهمیت بسیار دارد. موفقیت در رشته های جراحی تخصصی نیازمند در دست داشتن بهترین ابزارهای جراحی روز دنیا است و این ابزارها همه ساله در حال تغییر و دگرگونی هستند.

جراح بدون وسیله مانند سرباز بدون اسلحه است. یک جراح لگن خوب باید ابزار خوب هم داشته باشد تا بتواند کار خوب تحویل بدهد و این ابزارهای خوب گران هستند و هر بیمارستانی توان تهیه آنها را ندارد. این وسایل را تنها در مراکز درمانی معتبر و عمده کشور میتوان یافت.

بهترین جراح لگن در تهران و یا در هر جای دیگر ایران را احتمالا باید در بهترین و مجهزترین بیمارستان های کشور یافت.

0/5 ( 0 بازدید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.